Αρχική / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Έριξε… κατοστάρα η Εφές με ρεσιτάλ επίθεσης

Έριξε… κατοστάρα η Εφές με ρεσιτάλ επίθεσης

Με πρωταγωνιστή τον Ζόραν Ντράγκιτς, ο οποίος σημείωσε 24 πόντους με απόλυτη ευστοχία στα σουτ και την επιθετική της πολυφωνία, η Εφές ξεπέρασε το εμπόδιο του Ερυθρού Αστέρα με 104-95 και ανέβηκε στο 5-12, ενώ οι Σέρβοι υποχώρησαν στο 7-10.

Η Εφές πήρε από νωρίς την κατάσταση στα χέρια της και έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο στο 22-21 ενώ στη συνέχεια πήρε διψήφια (15') με 41-30. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έδειξαν πως είναι το αφεντικό και οι Σέρβοι το μόνο που κατάφερναν ήταν να «ροκανίζουν» την διαφορά (71-69 στο 28'). Στην τέταρτη περίοδο, η Εφές «ξέφυγε» και στο τέλος έφτασε στην επικράτηση με 104-95.

Τα Δεκάλεπτα: 22-21, 50-46, 77-71, 104-95

Πηγή
Για τα άρθρα που αναδημοσιεύονται εδώ με πήγη, ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρουμε καθώς απηχούν αποκλειστικά τις απόψεις των συντακτών τους και δεν δεσμεύουν καθ’ οιονδήποτε τρόπο την ιστοσελίδα.‌‌

Loading...
loading...

Ο ΠΑΟΚ συνέχισε την προετοιμασία του για το πρώτο ματς των προκριματικών του Champions League …