Ροή Ειδήσεων
Αρχική / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ-ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ (3-2)

ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ-ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ (3-2)

ΓΗΠΕΔΟ ΒΟΥΛΑΣ 10/12/2017

Στο σημερινό παιχνίδι δύο παιδιά  ( ο Μήτσιος και ο Μουστεράκης )προερχόμενα απο τις ακαδημίες της ομάδος μας χρίστηκαν σκόρερς και μαζί με τα υπόλοιπα παιδια κατάφεραν να ανατρέψουν τα προγνωστικά και πετύχουν μια μεγάλη νίκη .Ένα μεγάλο μπράβο και πολλά συγχαρητήρια σε όλα παιδιά που συμμετείχαν στην αποστολή σε όσους αγωνίστηκαν , στο προπονητικό τίμ , στο κόσμο που παρακολούθησε το παιχνίδι .  Σε ένα καθοριστικό για την ομάδα μας παιχνίδι, σε ένα ματς για γερά νεύρα και φινάλε ακατάλληλο για «καρδιακούς» , σε ένα παιχνίδι θρίλερ με Χιτσοκικό φινάλε ,ο Άρης επικράτησε 3-2 του ΑΟ Γλυκών Νερών και πήρε σημαντική βαθμολογική ανάσα για τη συνέχεια. Από ένα ημίχρονο για τις δυο ομάδες.Το πρώτο μέρος άνηκε στην ομάδα μας, η οποία και βρέθηκε να προηγείται στο σκορ με 2-0. Αρχικά ο Χούντα στο 26’ με ωραίο βολ πλανέ μετά απο εξαιρετική προσπάθεια του Κολτσίδα απο δεξιά και σέντρα στο σκόρερ άνοιξε το σκορ, και στη συνέχεια στο 40’ ο Μήτσιος με σουτ, αφού η μπάλα κόντραρε πρώτα σε σώμα αμυνομένου. Με αυτό το σκόρ έκλεισε το ημίχρονο.Το δεύτερο μέρος δεν ξεκίνησε καλά για την ομάδα μας γιατί  αποβλήθηκε στο 48’ ο Λιόσης με δεύτερη κίτρινην κάρτα.Οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή και κατάφεραν να γυρίσουν το εις βάρος τους σκορ,παρότι αποβλήθηκεστο 63’ ο Νάνος . Αρχικά στο 65’ ο Μπέντας μείωσε σε 2-1, ενώ στο 76’ ο Μπουγάτσιας έφερε το ματς στα ίσια. Όμως ο Άρης δεν είχε πει την τελευταία του λέξη. Στο 92΄ ο Μουστεράκης, ο οποίος είχε μπει πριν τέσσερα λεπτά στο παιχνίδι, πέτυχε το νικητήριο γκολ για τον Άρη κάνοντας το 3-2 κι έδωσε στην ομάδα του μια μεγάλη νίκη επί ενός σπουδαίου αντιπάλου.Πολλά παράπονα για την διαιτησία και απο τις δύο πλεύρες.Απο την πλευρά των φιλοξενουμένων, ότι κακώς τους ακυρώθηκε γκολ μετά το 2-2, φάση στην οποία υπέδειξε οφσάιντ ο βοηθός Από την πλευρά του Άρη Βούλας , ότι στην ισοφάριση υπάρχει  επιθετικό φάουλ, αλλά και για μη καταλογισθέν πέναλτι σε ανατροπή του Μήτρου στο 80’. Τέλος καλό όλα καλά για την ομαδα μας , πάμε δυνατά και αποφασιστικά για το επόμενο δύσκολο παιχνίδι.

Διαιτήτευσαν οι Δραγάτης, Μήταρης, Παπαδιώτης.
ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ: Κάρσος, Βέλλης, Γιαννόπουλος, Πλίτσης, Βιδάλης, Λιόσης, Μήτσιος (92’ Μουστεράκης), Κολτσίδας (55’ λ.τρ. Παπαδημητρόπουλος), Κοτζάι, Μήτρος (87’ Παναγιωτακάκος), Χούντα (75’ Τρίμπος).

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ: Καταχανάκης, Συμβουλίδης, Μπέντας, Βατίστας, Γεωργάκας, Γιουβανέλλης, Αλεξίου, Νάνος, Στίσι (58’ Ρέκα), Χίσο, Λάζαρης (46’ Μπουγάτσιας).