888 Γ΄ Εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα και οι βαθμολογίες (21/1) | Kontasas
Αρχική / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Γ΄ Εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα και οι βαθμολογίες (21/1)

Γ΄ Εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα και οι βαθμολογίες (21/1)

Ο Ηρακλής νίκησε εύκολα με 5-0 τον Πιερικό και εκμεταλλεύτηκε ιδανικά την ήττα του Άρη Παλαιοχωρίου), για να περάσει ξανά στην κορυφή του 2ου ομίλου της Γ' εθνικής.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα για το πρωτάθλημα της Γ' εθνικής:

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ

1ος ΟΜΙΛΟΣ (13η αγωνιστική)
ΑΕ Διδυμοτείχου-Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου 0-0
Μ. Αλέξανδρος Καρπερής-Νέστος Χρυσούπολης 0-0
Καβάλα-Απόλλων Παραλιμνίου 1-0
Ορφέας Ξάνθης-Αετός Ορφανού 2-4
Ελπίς Σκουτάρεως-Άρης Αβάτου 2-1
Δόξα Προσκυνητών-Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 2-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 13 αγώνες)
1 Απόλλων Παραλιμνίου 27
2 Ελπίς Σκουτάρεως 27
3 Καβάλα 24
4 Αετός Ορφανού 24
5 Νέστος Χρυσούπολης 21
6 Άρης Αβάτου 18
7 Ορφέας Ξάνθης 15
8 Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 14
9 ΑΕ Διδυμοτείχου 14
10 Δόξα Προσκυνητών 14
11 Μ. Αλέξανδρος Καρπερής 9
12 Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου 7

2ος ΟΜΙΛΟΣ (20η αγωνιστική)
ΑΕ Καρίτσας-Άρης Παλαιοχωρίου 2-1
ΑΟ Καρδίας-Μακεδονικός 1-1
Εδεσσαϊκός-Αγροτικός Αστέρας 1-0
Κιλκισιακός-Νάουσα 3-1
Φίλιππος Αλεξάνδρειας-Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας 1-1
Λαγκαδάς-Αλμωπός Αριδαίας 1-2
ΑΕΠ Ηρακλής-Πιερικός 5-0
Ρεπό: Καμπανιακός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 19 αγώνες)
1 ΑΕΠ Ηρακλής 43
2 Άρης Παλαιοχωρίου 41
3 Αλμωπός Αριδαίας 32
4 Μακεδονικός 30 -18αγ.
5 Αγροτικός Αστέρας 28
6 Εδεσσαϊκός 28
7 Νάουσα 26 -18αγ.
8 Πιερικός 26
9 Λαγκαδάς 24
10 ΑΟ Καρδίας 24 -18αγ.
11 Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας 23
12 ΑΕ Καρίτσας 19
13 Φίλιππος Αλεξάνδρειας 17
14 Κιλκισιακός 16 -18αγ.
15 Καμπανιακός 7 -17αγ.

3ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)
Σκουφάς Κομποτίου-ΑΕ Λευκίμμης Αναβλήθηκε
Ερμής Αμυνταίου-Θεσπρωτός 1-1
Νέος Αμφίλοχος-Τηλυκράτης 1-0
Πανλευκάδιος-ΑΕΠ Καραγιαννίων 2-0
Εθνικός Φιλιππιάδας-Καστοριά 4-0
Αστέρας Παραποτάμου-Μακεδονικός Φούφα 0-3
Ρεπό: Δόξα Κρανούλας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 15 αγώνες)
1 Τηλυκράτης 32
2 Μακεδονικός Φούφα 30
3 Ερμής Αμυνταίου 28
4 Νέος Αμφίλοχος 25
5 ΑΕ Λευκίμμης 24 -14αγ.
6 Θεσπρωτός 24
7 ΑΕΠ Καραγιαννίων 19
8 Δόξα Κρανούλας 18 -14αγ.
9 Εθνικός Φιλιππιάδας 16 -14αγ.
10 Σκουφάς Κομποτίου 13 -14αγ.
11 Πανλευκάδιος 11
12 Καστοριά 9 -14αγ.
13 Αστέρας Παραποτάμου 9

4ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)
Θήβα-Οπούντιος Μαρτίνου 3-0
Αλμυρός-Βελούχι 5-1
Αχιλλέας Φαρσάλων-Νίκη Βόλου 0-2
ΑΟ Σελλάνων-Βόλος 0-1
Ολυμπιακός Βόλου-Αστέρας Ιτέας 0-0
Ρήγας Φεραίος-Αμβρυσσέας 2-1
Ρεπό: Διγενής Νεοχωρίου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 15 αγώνες)
1 Βόλος 42
2 Νίκη Βόλου 30
3 Αλμυρός 28 -14αγ.
4 Αστέρας Ιτέας 25
5 Θήβα 25
6 Αμβρυσσέας 23
7 Ολυμπιακός Βόλου 21
8 ΑΟ Σελλάνων 20
9 Ρήγας Φεραίος 16
10 Διγενής Νεοχωρίου 12 -14αγ.
11 Οπούντιος Μαρτίνου 11
12 Αχιλλέας Φαρσάλων 10
13 Βελούχι 6 -14αγ.

5ος ΟΜΙΛΟΣ (13η αγωνιστική)
Λεωνίδιο-Παλληξουριακός 1-1
Αχαϊκή-Ζάκυνθος 3-1
ΑΟ Πύλου-Διαγόρας Βραχνέικων 0-2
Αστέρας Βλαχιώτη-ΠΑΟ Βάρδας 4-0
Αστέρας Αμαλιάδας-Παναρκαδικός 2-2
Καλαμάτα-Πανηλειακός 0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 13 αγώνες)
1 Αστέρας Βλαχιώτη 31
2 Αστέρας Αμαλιάδας 27
3 Πανηλειακός 23
4 Καλαμάτα 23
5 Παναρκαδικός 20
6 Διαγόρας Βραχνέικων 18
7 ΠΑΟ Βάρδας 17
8 ΑΟ Πύλου 16
9 Αχαϊκή 16
10 Ζάκυνθος 15
11 Παλληξουριακός 8
12 Λεωνίδιο 1

6ος ΟΜΙΛΟΣ (13η αγωνιστική)
Προοδευτική-Διαγόρας Ρόδου 0-0
Εθνικός Πειραιώς-Ιωνικός 1-0
Ένωση Ασπροπύργου-Ζευγολατιό 2-0
Κερατσίνι-Λουτράκι 1-0
Ρόδος-Ιάλυσος 21/1 (17:00)
Ρεπό: Πέλοπας Κιάτου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 12 αγώνες)
1 Εθνικός Πειραιώς 26
2 Προοδευτική 25
3 Ιάλυσος 20 -10αγ.
4 Διαγόρας Ρόδου 19 -11αγ.
5 Κερατσίνι 19
6 Ρόδος 18 -11αγ.
7 Λουτράκι 15
8 Ιωνικός 14
9 Ένωση Ασπροπύργου 13
10 Πέλοπας Κιάτου 6 -10αγ.
11 Ζευγολατιό 0

7ος ΟΜΙΛΟΣ (13η αγωνιστική)
Πανθηραϊκός-Διαγόρας Αγ. Παρασκευής 1-0
Ταμυναϊκός-Ερμής Κιβερίου 1-2
Αιολικός-Χαλκίδα 2-1
Τρίγλια Ραφήνας-Ερμιονίδα 0-0
Αήττητος Σπάτων-Θύελλα Ραφήνας 0-1
Ρεπό: Παναργειακός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 12 αγώνες)
1 Αήττητος Σπάτων 26
2 Παναργειακός 20 -11αγ.
3 Χαλκίδα 18
4 Αιολικός 16
5 Ερμιονίδα 15
6 Θύελλα Ραφήνας 15 -11αγ.
7 Τρίγλια Ραφήνας 15
8 Πανθηραϊκός 15
9 Διαγόρας Αγ. Παρασκευής 14
10 Ερμής Κιβερίου 14
11 Ταμυναϊκός 8

8ος ΟΜΙΛΟΣ (13η αγωνιστική)
Ηρόδοτος-Ηλυσιακός 2-0
Άγιος Ιερόθεος-Ιεράπετρα 2-1
ΑΟ Παλαιοχώρας-ΑΕ Μυλοποτάμου 1-0
Αιγάλεω-Ατσαλένιος 3-1
Κηφισιά-Φωστήρας 2-1
Ρεπό: Ερμής Ζωνιανών

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 12 αγώνες)
1 Ηρόδοτος 25
2 Αιγάλεω 25
3 Ηλυσιακός 17 -11αγ.
4 Ατσαλένιος 17
5 Ιεράπετρα 17
6 ΑΟ Παλαιοχώρας 16
7 Άγιος Ιερόθεος 14
8 Κηφισιά 11
9 Φωστήρας 10
10 Ερμής Ζωνιανών 10 -10αγ.
11 ΑΕ Μυλοποτάμου 8
* Ο Ερμής Ζωνιανών έχει -3 βαθμούς.

Πηγή
Για τα άρθρα που αναδημοσιεύονται εδώ με πήγη, ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρουμε καθώς απηχούν αποκλειστικά τις απόψεις των συντακτών τους και δεν δεσμεύουν καθ’ οιονδήποτε τρόπο την ιστοσελίδα.‌‌

Loading...
loading...

Δείτε επίσης

Η Ντάινατζ πρώτη γυναίκα διευθύνουσα σύμβουλος της Premier League

Η Ντάινατζ παραμένει στην θέση του παγκόσμιου προέδρου της Animal Planet, ενώ στο παρελθόν έχει …

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *