888 Γ’ Εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα (6/1) | Kontasas
Αρχική / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Γ’ Εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα (6/1)

Γ’ Εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα (6/1)

«Ποδαρικό» στο 2018 και για το πρωτάθλημα της Γ' εθνικής κατηγορίας, καθώς ξεκίνησε σήμερα η δράση, ύστερα από την διακοπή για τις ημέρες των γιορτών. Το σημερινό πρόγραμμα περιελάμβανε ένα παιχνίδι για τον 7ο όμιλο, μεταξύ του Ταμυναϊκού και του Αιολικού (1-1). Συνοπτικά το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα:

1ος ΟΜΙΛΟΣ (11η αγωνιστική)

Απόλλων Παραλιμνίου-ΑΕ Διδυμοτείχου 7/1

Νέστος Χρυσούπολης-Αετός Ορφανού 7/1

Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου-Άρης Αβάτου 7/1

Μ. Αλέξανδρος Καρπερής-Δόξα Προσκυνητών 7/1

Καβάλα-Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 7/1

Ορφέας Ξάνθης-Ελπίς Σκουτάρεως 7/1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 10 αγώνες)

Απόλλων Παραλιμνίου 21

Ελπίς Σκουτάρεως 21

Νέστος Χρυσούπολης 17

Καβάλα 17

Αετός Ορφανού 15

Άρης Αβάτου 14

ΑΕ Διδυμοτείχου 13

Ορφέας Ξάνθης 12

Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 11

Μ. Αλέξανδρος Καρπερής 8

Δόξα Προσκυνητών 8

Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου 6

2ος ΟΜΙΛΟΣ (17η αγωνιστική)

Άρης Παλαιοχωρίου-Κιλκισιακός 7/1

Εδεσσαϊκός-Φίλιππος Αλεξάνδρειας 7/1

ΑΕ Καρίτσας-Λαγκαδάς 7/1

Μακεδονικός-Πιερικός 7/1

Αγροτικός Αστέρας-ΑΕΠ Ηρακλής 7/1

Νάουσα-Αλμωπός Αριδαίας 7/1

Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας-Καμπανιακός 7/1

Ρεπό: ΑΟ Καρδίας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 15 αγώνες)

Άρης Παλαιοχωρίου 32

ΑΕΠ Ηρακλής 31

Αλμωπός Αριδαίας 27

Μακεδονικός 25

Νάουσα 24

Λαγκαδάς 23

Εδεσσαϊκός 23

Πιερικός 22

Αγροτικός Αστέρας 22

ΑΟ Καρδίας 20

Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας 18

Φίλιππος Αλεξάνδρειας 15

Κιλκισιακός 12 -14αγ.

ΑΕ Καρίτσας 11

Καμπανιακός 5

3ος ΟΜΙΛΟΣ (14η αγωνιστική)

Αστέρας Παραποτάμου-ΑΕΠ Καραγιαννίων 7/1

Σκουφάς Κομποτίου-Πανλευκάδιος 7/1

Ερμής Αμυνταίου-Καστοριά 7/1

Νέος Αμφίλοχος-Μακεδονικός Φούφα 7/1

Τηλυκράτης-Δόξα Κρανούλας 7/1

Θεσπρωτός-ΑΕ Λευκίμμης 7/1

Ρεπό: Εθνικός Φιλιππιάδας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 12 αγώνες)

Τηλυκράτης 26

Νέος Αμφίλοχος 22

ΑΕ Λευκίμμης 21

Ερμής Αμυνταίου 21

Μακεδονικός Φούφα 21

Θεσπρωτός 20

Δόξα Κρανούλας 18

ΑΕΠ Καραγιαννίων 17

Εθνικός Φιλιππιάδας 12

Σκουφάς Κομποτίου 10

Καστοριά 9

Πανλευκάδιος 8

Αστέρας Παραποτάμου 5

4ος ΟΜΙΛΟΣ (14η αγωνιστική)

Αχιλλέας Φαρσάλων-Οπούντιος Μαρτίνου 7/1

ΑΟ Σελλάνων-Θήβα 7/1

Ολυμπιακός Βόλου-Βελούχι 7/1

Ρήγας Φεραίος-Νίκη Βόλου 7/1

Αμβρυσσέας-Διγενής Νεοχωρίου 7/1

Αστέρας Ιτέας-Βόλος 7/1

Ρεπό: Αλμυρός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 12 αγώνες)

Βόλος 33

Αλμυρός 25

Νίκη Βόλου 21

Αστέρας Ιτέας 21

Αμβρυσσέας 20

ΑΟ Σελλάνων 19

Θήβα 18

Ολυμπιακός Βόλου 16

Ρήγας Φεραίος 13

Διγενής Νεοχωρίου 11

Αχιλλέας Φαρσάλων 9

Οπούντιος Μαρτίνου 7

Βελούχι 6

5ος ΟΜΙΛΟΣ (11η αγωνιστική)

Παναρκαδικός-ΑΟ Πύλου 7/1

ΠΑΟ Βάρδας-Πανηλειακός 7/1

Διαγόρας Βραχνέικων-Παλληξουριακός 7/1

Αστέρας Βλαχιώτη-Αχαϊκή 7/1

Αστέρας Αμαλιάδας-Ζάκυνθος 7/1

Καλαμάτα-Λεωνίδιο 7/1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 10 αγώνες)

Αστέρας Βλαχιώτη 24

Αστέρας Αμαλιάδας 20

Πανηλειακός 18

Καλαμάτα 18

Παναρκαδικός 16

ΠΑΟ Βάρδας 14

ΑΟ Πύλου 13

Διαγόρας Βραχνέικων 12

Ζάκυνθος 12

Αχαϊκή 12

Παλληξουριακός 7

Λεωνίδιο 0

6ος ΟΜΙΛΟΣ (11η αγωνιστική)

Ιωνικός-Ζευγολατιό 7/1

Εθνικός Πειραιώς-Ρόδος 7/1

Πέλοπας Κιάτου-Ιάλυσος 7/1

Ένωση Ασπροπύργου-Κερατσίνι 7/1

Διαγόρας Ρόδου-Λουτράκι 8/1

Ρεπό: Προοδευτική

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 9 αγώνες)

Προοδευτική 23 -10αγ.

Εθνικός Πειραιώς 17

Διαγόρας Ρόδου 15

Ρόδος 15

Ιάλυσος 14

Κερατσίνι 13

Λουτράκι 12

Ιωνικός 10

Ένωση Ασπροπύργου 10

Πέλοπας Κιάτου 6

Ζευγολατιό 0

7ος ΟΜΙΛΟΣ (11η αγωνιστική)

Ταμυναϊκός-Αιολικός 1-1

Πανθηραϊκός-Τρίγλια Ραφήνας 7/1 (13:30)

Παναργειακός-Ερμιονίδα 7/1

Θύελλα Ραφήνας-Χαλκίδα 7/1

Διαγόρας Αγ. Παρασκευής-Ερμής Κιβερίου 10/1

Ρεπό: Αήττητος Σπάτων

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 9 αγώνες)

Αήττητος Σπάτων 23 -10αγ.

Χαλκίδα 18

Παναργειακός 16

Ερμιονίδα 12

Αιολικός 12

Διαγόρας Αγ. Παρασκευής 11

Τρίγλια Ραφήνας 10

Ερμής Κιβερίου 10

Θύελλα Ραφήνας 9

Πανθηραϊκός 8

Ταμυναϊκός 8

8ος ΟΜΙΛΟΣ (11η αγωνιστική)

Ιεράπετρα-ΑΕ Μυλοποτάμου 7/1

Ηλυσιακός-Ατσαλένιος 7/1

Άγιος Ιερόθεος-Κηφισιά 7/1

Ερμής Ζωνιανών-Φωστήρας 7/1

ΑΟ Παλαιοχώρας-Αιγάλεω 7/1

Ρεπό: Ηρόδοτος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 9 αγώνες)

Ηρόδοτος 21 -10αγ.

Ατσαλένιος 16

Αιγάλεω 16

Ηλυσιακός 14

Ιεράπετρα 13

Φωστήρας 10

ΑΟ Παλαιοχώρας 10

Ερμής Ζωνιανών 9

Κηφισιά 8

Άγιος Ιερόθεος 7

ΑΕ Μυλοποτάμου 7

Πηγή
Για τα άρθρα που αναδημοσιεύονται εδώ με πήγη, ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρουμε καθώς απηχούν αποκλειστικά τις απόψεις των συντακτών τους και δεν δεσμεύουν καθ’ οιονδήποτε τρόπο την ιστοσελίδα.‌‌

Loading...
loading...

Δείτε επίσης

Βασιλακόπουλος: «Δηλητηριάζουν την επιτυχία της Εθνικής με ψεύδη και αναλήθειες»

Ο «ισχυρός άνδρας» της ελληνικής ομοσπονδίας επισήμανε ότι… «μια διαδικασία ανακοινώσεων και απαντήσεων δεν προσφέρει …

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *