Ροή Ειδήσεων
Αρχική / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Διπλό παραμονής για την Κύμη

Διπλό παραμονής για την Κύμη

Η ομάδα του Γιάννη Καστρίτη επικράτησε με 73-59 του Κόροιβου, για την 12η αγωνιστική της Α1 Ανδρών, βελτίωσε σε 5-7 το ρεκόρ της, ενώ υποχρέωσε τους γηπεδούχους στην 8η ήττα τους.

Ένα ξέσπασμα της Κύμης από τα 6.75 στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης (4/7 τρίποντα μέχρι το 8΄) τη βοήθησε να ξεφύγει γρήγορα με 9-22 και να μην αγχωθεί μέχρι το τέλος της πρώτης περιόδου (13-24). Χωρίς να χάνουν ρυθμό στην επίθεση οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 15΄ ακόμη και με 18 πόντους (22-40), αλλά ένα επιμέρους σκορ 10-3 των γηπεδούχων έφερε και πάλι… ζωή στο παιχνίδι (32-43 στο 18΄). Ωστόσο, οι παίκτες της Κύμης ανέβασαν και πάλι στροφές σε άμυνα και επίθεση στην τρίτη περίοδο, ξέφυγαν ακόμη και με +22 (32-54 στο 24΄) και δε χρειάστηκε να κοιτάξουν πίσω…

Τα δεκάλεπτα: 13-24, 32-46, 46-60, 59-73

ΚΟΡΟΙΒΟΣ (Καλαμπάκος): Κάρσον 7 (1), Αντωνάκης, Κον 7 (1), Φλόρβιους 5, ΝτιΚόζι 13 (1), Πόσλεϊ 13 (3), Μιλεντίγιεβιτς, Σκουλίδας 6 (2), Σπυριδωνίδης, Μπεκρής, Χάινς 8.

ΚΥΜΗ (Καστρίτης): Μανωλόπουλος 16 (4), Οκερέαφορ 3 (1), ΜακΓκι 10, ΜακΦάντεν 3 (1), Σμιθ 17 (1), Γερομιχαλός, Τσαγκαράκης 8 (2), Τζόουνς 6, Κάιζερ 5, Μπάρλος 7 (1), Εζόμο.

Πηγή
Για τα άρθρα που αναδημοσιεύονται εδώ με πήγη, ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρουμε καθώς απηχούν αποκλειστικά τις απόψεις των συντακτών τους και δεν δεσμεύουν καθ’ οιονδήποτε τρόπο την ιστοσελίδα.‌‌

Loading...
loading...

Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018: LIVE CHAT τα ματς της Κυριακής (24/6)

Για τον 7ο όμιλο, στις 15:00 η Αγγλία θα παίξει κόντρα στον Παναμά. Οι Βρετανοί …