888 Πέρασε από την Βαλένθια η Φενέρμπαχτσε | Kontasas
Αρχική / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Πέρασε από την Βαλένθια η Φενέρμπαχτσε

Πέρασε από την Βαλένθια η Φενέρμπαχτσε

Οι απουσίες των Νάναλι και Βέσελι δεν στάθηκαν τελικά ικανές να στερήσουν από τη Φενέρμπαχτσε τη νίκη επί της Βαλένθια με 80-67. Έτσι η τούρκικη ομάδα ανέβηκε στο 11-6, ενώ το ρεκόρ της ισπανικής ομάδας υποχώρησε στο 5-12.

Οι γηπεδούχοι με το τζάμπολ έμοιαζανα να έχουν πέσει σε χειμερία νάρκη, επιτρέποντας έτσι στη Φενέρμπαχτσε να φτάσει με άνεση στο 0-15. Στη συνέχεια όμως… ξύπνησε ο Σέρχι Γκαρθία και οι γηπεδούχοι βρήκαν σκορ, με την πρώτη περίοδο να τελειώνει με 7-18. Η Φενέρ είχε μια απόσταση ασφαλείας στη συνέχεια και το ημίχρονο έληξε 27-33. Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι πήραν την κατάσταση στα χέρια τους και σταδιακά ανέβαζαν την διαφορά φτάνοντας στο φινάλε στο 80-67.

Τα δεκάλεπτα: 7-18, 27-33, 50-51, 67-80