Ροή Ειδήσεων
Αρχική / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Ποδόσφαιρο: Επιτέλους νίκη για την Ολλανδία

Ποδόσφαιρο: Επιτέλους νίκη για την Ολλανδία

Ο Κουίνσι Πρόμες και ο Βίνσεντ Γιάνσεν σκόραραν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο κι έδωσαν στην Ολλανδία τη νίκη με 2-1 απέναντι στο Μαρόκο, σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στην έδρα της αφρικανικής ομάδας.

Ήταν μόλις η δεύτερη νίκη στους τελευταίους έξι διεθνείς αγώνες των Ολλανδών, που βρίσκονται στην τέταρτη του προκριματικού ομίλου τους για το Μουντιάλ της Ρωσίας και ένεκα τούτου απομακρύνθηκε από τον πάγκο τους ο Ντάνι Μπλιντ, τον Μάρτιο.

Ο Πρόμες άνοιξε το σκορ στο 22΄, ο Γιάνσεν διπλασίασε στο 68ο λεπτό, αλλά η αποβολή του νεαρού αμυντικού Ματάις ντε Λιγκτ στο 70΄ επέτρεψε στο Μαρόκο να μειώσει στο 72΄ με τον Μπαρκ Μπουσουφά, που έχει γεννηθεί στο Άμστερνταμ.