888 Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες της Γ’ Εθνικής | Kontasas
Αρχική / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες της Γ’ Εθνικής

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες της Γ’ Εθνικής

Πλήρης αγωνιστική δράση σήμερα στην Γ’ Εθνική… λόγω Καθαράς Δευτέρας. Δείτε όλα τα αποτελέσματα από τους σημερινούς αγώνες και τις βαθμολογίες όπως διαμορφώθηκαν.

1ος ΟΜΙΛΟΣ (17η αγωνιστική)

ΑΕ Διδυμοτείχου-Ελπίς Σκουτάρεως 2-2
Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου-Ορφέας Ξάνθης 0-0
Δόξα Προσκυνητών-Καβάλα 1-2
Άρης Αβάτου-Μ. Αλέξανδρος Καρπερής 4-0
Αετός Ορφανού-Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου 3-1
Απόλλων Παραλιμνίου-Νέστος Χρυσούπολης 2-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 17 αγώνες)
1 Απόλλων Παραλιμνίου 39
2 Ελπίς Σκουτάρεως 34
3 Καβάλα 33
4 Αετός Ορφανού 33
5 Άρης Αβάτου 25
6 Νέστος Χρυσούπολης 24
7 Ορφέας Ξάνθης 22
8 Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 21
9 ΑΕ Διδυμοτείχου 18
10 Δόξα Προσκυνητών 15
11 Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου 10
12 Μ. Αλέξανδρος Καρπερής 10

2ος ΟΜΙΛΟΣ (24η αγωνιστική)
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας-Άρης Παλαιοχωρίου 0-1
Νάουσα-Καμπανιακός 1-2
Αγροτικός Αστέρας-Αλμωπός Αριδαίας 2-1
Μακεδονικός-ΑΕΠ Ηρακλής 1-0
ΑΕ Καρίτσας-Πιερικός 0-0
ΑΟ Καρδίας-Λαγκαδάς 0-1
Κιλκισιακός-Φίλιππος Αλεξάνδρειας 1-0
Ρεπό: Εδεσσαϊκός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 22 αγώνες)
1 Άρης Παλαιοχωρίου 51 -23αγ.
2 ΑΕΠ Ηρακλής 49
3 Αλμωπός Αριδαίας 39 -23αγ.
4 Μακεδονικός 37
5 Εδεσσαϊκός 33 -22αγ.
6 Αγροτικός Αστέρας 33 -23αγ.
7 Νάουσα 30
8 Πιερικός 30 -23αγ.
9 Λαγκαδάς 28
10 ΑΟ Καρδίας 27
11 Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας 25 -23αγ.
12 Κιλκισιακός 25
13 ΑΕ Καρίτσας 23 -23αγ.
14 Φίλιππος Αλεξάνδρειας 18
15 Καμπανιακός 10

3ος ΟΜΙΛΟΣ (20η αγωνιστική)
ΑΕ Λευκίμμης-ΑΕΠ Καραγιαννίων 1-0
Δόξα Κρανούλας-Θεσπρωτός 2-0
Μακεδονικός Φούφα-Τηλυκράτης 1-1
Πανλευκάδιος-Ερμής Αμυνταίου 1-1
Εθνικός Φιλιππιάδας-Σκουφάς Κομποτίου 0-0
Καστοριά-Νέος Αμφίλοχος 0-3 (α.α.)
Ρεπό: Αστέρας Παραποτάμου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 18 αγώνες)
1 Μακεδονικός Φούφα 37 -19αγ.
2 Τηλυκράτης 36 -19αγ.
3 Ερμής Αμυνταίου 35 -19αγ.
4 ΑΕ Λευκίμμης 34 -19αγ.
5 Νέος Αμφίλοχος 34
6 Θεσπρωτός 28
7 Δόξα Κρανούλας 25
8 ΑΕΠ Καραγιαννίων 23 -19αγ.
9 Εθνικός Φιλιππιάδας 21
10 Πανλευκάδιος 16 -19αγ.
11 Σκουφάς Κομποτίου 15
12 Αστέρας Παραποτάμου 11 -18αγ.
13 Καστοριά 9

4ος ΟΜΙΛΟΣ (20η αγωνιστική)
Βόλος-Οπούντιος Μαρτίνου 3-0
Διγενής Νεοχωρίου-Αστέρας Ιτέας 0-2
Νίκη Βόλου-Αμβρυσσέας 0-0
Βελούχι-Ρήγας Φεραίος 2-3
Θήβα-Ολυμπιακός Βόλου 1-0
Αλμυρός-ΑΟ Σελλάνων 1-0
Ρεπό: Αχιλλέας Φαρσάλων

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 18 αγώνες)
1 Βόλος 50 -19αγ.
2 Νίκη Βόλου 36 -19αγ.
3 Αλμυρός 35
4 Ολυμπιακός Βόλου 30 -19αγ.
5 Αστέρας Ιτέας 31
6 Θήβα 30 -19αγ.
7 Αμβρυσσέας 28 -19αγ.
8 Ρήγας Φεραίος 22
9 ΑΟ Σελλάνων 21
10 Διγενής Νεοχωρίου 19
11 Οπούντιος Μαρτίνου 14 -19αγ.
12 Αχιλλέας Φαρσάλων 13 -18αγ.
13 Βελούχι 6

5ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)
Αστέρας Βλαχιώτη-Ζάκυνθος 4-0
Διαγόρας Βραχνέικων-Αχαϊκή 0-0
ΠΑΟ Βάρδας-Παλληξουριακός 4-0
Παναρκαδικός-Πανηλειακός 2-0
Καλαμάτα-Τσικλητήρας Πύλου 0-0
Αστέρας Αμαλιάδας-Λεωνίδιο 3-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 16 αγώνες)
1 Αστέρας Βλαχιώτη 37
2 Αστέρας Αμαλιάδας 34
3 Πανηλειακός 27
4 Καλαμάτα 27
5 Παναρκαδικός 27
6 ΠΑΟ Βάρδας 26
7 Διαγόρας Βραχνέικων 20
8 Αχαϊκή 19
9 Τσικλητήρας Πύλου 18
10 Ζάκυνθος 15
11 Παλληξουριακός 10
12 Λεωνίδιο 2

6ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)
Ένωση Ασπροπύργου-Προοδευτική 1-1
Πέλοπας Κιάτου-Κερατσίνι 1-2
Εθνικός Πειραιώς-Ιάλυσος 2-0
Ιωνικός-Λουτράκι 2-0
Διαγόρας Ρόδου-Ρόδος 1-0
Ρεπό: Ζευγολατιό

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 15 αγώνες)
1 Εθνικός Πειραιώς 32
2 Προοδευτική 29
3 Κερατσίνι 25 -14αγ.
4 Ιάλυσος 24
5 Διαγόρας Ρόδου 22 -13αγ.
6 Ρόδος 21 -14αγ.
7 Ιωνικός 19
8 Λουτράκι 18
9 Ένωση Ασπροπύργου 18
10 Πέλοπας Κιάτου 6 -13αγ.
11 Ζευγολατιό 3

7ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)
Πανθηραϊκός-Ερμιονίδα 2-1
Διαγόρας Αγ. Παρασκευής-Χαλκίδα 0-0
Θύελλα Ραφήνας-Τρίγλια Ραφήνας 1-0
Ταμυναϊκός-Αήττητος Σπάτων 0-2
Παναργειακός-Αιολικός 18/2 (13.15)
Ρεπό: Ερμής Κιβερίου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 15 αγώνες)
1 Αήττητος Σπάτων 34
2 Πανθηραϊκός 22
3 Παναργειακός 20 -13αγ.
4 Χαλκίδα 20
5 Θύελλα Ραφήνας 20 -14αγ.
6 Ερμιονίδα 19
7 Ερμής Κιβερίου 18 -14αγ
8 Διαγόρας Αγ. Παρασκευής 18
9 Αιολικός 17 -13αγ.
10 Τρίγλια Ραφήνας 15 -14αγ.
11 Ταμυναϊκός 8

8ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)
ΑΟ Παλαιοχώρας-Ηρόδοτος 1-0
Ερμής Ζωνιανών-Αιγάλεω 1-5
Άγιος Ιερόθεος-Φωστήρας 0-0
Ηλυσιακός-Κηφισιά 2-0
Ιεράπετρα-Ατσαλένιος 0-0
Ρεπό: ΑΕ Μυλοποτάμου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 15 αγώνες)
1 Ηρόδοτος 29
2 Αιγάλεω 29 -14αγ.
3 ΑΟ Παλαιοχώρας 23
4 Ηλυσιακός 22 -14αγ.
5 Ιεράπετρα 19
6 Ατσαλένιος 18
7 Άγιος Ιερόθεος 16
8 Φωστήρας 15
9 Κηφισιά 14 -14αγ.
10 ΑΕ Μυλοποτάμου 12 -14αγ.
11 Ερμής Ζωνιανών 11 -14αγ.
* Ο Ερμής Ζωνιανών έχει -3 βαθμούς.

Πηγή
Για τα άρθρα που αναδημοσιεύονται εδώ με πήγη, ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρουμε καθώς απηχούν αποκλειστικά τις απόψεις των συντακτών τους και δεν δεσμεύουν καθ’ οιονδήποτε τρόπο την ιστοσελίδα.‌‌

Loading...
loading...

Δείτε επίσης

Αλλάζει χέρια η Παναχαϊκή

Τυπικό δείχνει το θέμα της οριστικοποίησης της συμφωνίας της «Capelli Sport» με την Παναχαϊκή. Μόνο …

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *