Αρχική / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 3 ΑΓΣΑ ΘΗΣΕΑΣ.ΕΘΝ.ΜΑΚΡΗΣ 3

ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 3 ΑΓΣΑ ΘΗΣΕΑΣ.ΕΘΝ.ΜΑΚΡΗΣ 3

Γήπεδο Βούλας
11/11/2017
Μετά απο ένα παιχνίδι για γερά νεύρα η ομάδα μας δεν κατάφερε να πάρει τους τρείς βαθμούς της νίκης και περιορίστηκε στο βαθμό της ισοπαλίας. Η κακή εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου όπου βρεθήκαμε να χάνουμε με 1-3 , είχε σαν αποτέλεσμα , παρά την συντριπτική υπεροχή στο δεύτερο ημίχρονο και την ισοφάριση σε 3-3 , να μείνει η πικρή γεύση της απώλειας ακόμη δύο βαθμών σε εντός έδρας παιχνίδι.
Το πρώτο ημίχρονο ήταν οδυνηρό για την ομάδα μας . Χωρίς νεύρο , αγωνιστική πειθαρχία και και γενικά πολύ άσχημη εμφάνιση . Η αντίπαλη ομάδα αιφνίδιασε με την αποδοσή της και κατάφερε να προηγηθεί στο σκόρ στο 15′ με τον Ζιάγκο, Στο 25′ ήρθε η ισοφάριση για τον ΑΡΗ με τον Σπυρόπουλο , αφού πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα και πλάσαρε στην καινή εστία. όμως η ομάδα του ΘΗΣΕΑ αντέδρασε και με δύο γκόλ των Ιωάννου στο 29′ και Δημητρίου στο 44′ προηγήθηκε με 1-3. Με αυτό το σκόρ έκλεισε το ημίχρονο.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας εμφανίστηκε σαφώς βελτιωμένη , πίεσε την εστία της φιλοξενούμενης ομάδος και κατέφερε τελικά , στο 60΄με εύστοχο χτύπημα πέναλτυ του Μήτρου να μειώσει σε 2-3 και στο 85′ με κοντινό πλασέ του Χούντα να ισοφαρίσει σε 3-3. Παρά τις προσπάθειες των αντιπάλων το σκόρ δεν άλλαξε και το σφύριγμα της λήξης , βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες .
Το αγώνα διηύθυνε ο Πανούτσος Παναγιώτης με βοηθούς τους Βιτσεντζάτο Κυριάκο και Ντόστη Κων/νο.