888 Α1 Γυναικών: Πήρε τη νίκη, έχασε βαθμό στη Βούλα ο ΑΟ Θήρας | Kontasas
Ροή Ειδήσεων
Αρχική / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Α1 Γυναικών: Πήρε τη νίκη, έχασε βαθμό στη Βούλα ο ΑΟ Θήρας

Α1 Γυναικών: Πήρε τη νίκη, έχασε βαθμό στη Βούλα ο ΑΟ Θήρας

Γλίτωσε με ανατροπή την ήττα, αλλά άφησε βαθμό στη Βούλα ο ΑΟ Θήρας, επικρατώντας της τοπικής Θέτιδας με 3-2 σετ, για την 13η αγωνιστική της Α1 βόλεϊ των γυναικών. Η ομάδα της Σαντορίνης, κουρασμένη από το ταξίδι στην Ελβετία και την ευρωπαϊκή αναμέτρηση της Τετάρτης (22/1) με την Κάντι Σαφχάουζεν, βρέθηκε να χάνει 2-1 σετ και κέρδισε στις λεπτομέρειες το τέταρτο, πριν «καθαρίσει» τη νίκη στο τάι-μπρέικ. Ο χαμένος βαθμός του ΑΟ Θήρας, πάντως, δίνει την ευκαιρία στον Ολυμπιακό να μείνει μόνος πρώτος, εφόσον περάσει αύριο (26/1) με «καθαρή» νίκη από τη Νάξο.

Ο Παναθηναϊκός δεν είχε προβλήματα στο Μαρούσι απέναντι στον Ηλυσιακό, επιβλήθηκε με 3-0 και διατηρεί την τρίτη θέση της βαθμολογίας, ενώ σημαντικές νίκες πέτυχαν ο Αίας Ευόσμου επί του Πορφύρα και το Μαρκόπουλο επί του Άρη

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής:

Μαρκόπουλο – Άρης 3-2 (25-20, 26-24, 20-25, 11-25, 15-12)
Θέτις Βούλας – ΑΟ Θήρας 2-3 (25-20, 19-25, 32-30, 23-25, 10-15)
Αίας Ευόσμου – Πορφύρας 3-1 (25-21, 23-25, 30-28, 25-17)
Παναθηναϊκός – Ηλυσιακός 3-0 (25-18, 25-20, 25-21)

Πηγή
Για τα άρθρα που αναδημοσιεύονται εδώ με πήγη, ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρουμε καθώς απηχούν αποκλειστικά τις απόψεις των συντακτών τους και δεν δεσμεύουν καθ’ οιονδήποτε τρόπο την ιστοσελίδα.‌‌

Σαλούστρος: «Να μην αφήσουμε περιθώριο αντίδρασης στον Προμηθέα»

Ο διεθνής φόργουορντ του Περιστερίου winmasters μαζί με τον Γάϊο Σκορδίλη και τον Γιάννη Αγραβάνη, …