888 Ιδανικό ντεμπούτο Δώνη με πρόκριση στην παράταση για τον ΑΠΟΕΛ | Kontasas
Ροή Ειδήσεων
Αρχική / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Ιδανικό ντεμπούτο Δώνη με πρόκριση στην παράταση για τον ΑΠΟΕΛ

Ιδανικό ντεμπούτο Δώνη με πρόκριση στην παράταση για τον ΑΠΟΕΛ

Το ντεμπούτο του Γιώργου Δώνη ήταν εντυπωσιακό και ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε με 4-0 την Βιτορούλ στην παράταση (1-0 κ.α.). Στο 54' ο Καρλάο έκανε το 1-0 και ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα. Οι δύο ομάδες δεν μπόρεσαν να πετύχουν κάποιο γκολ και έτσι οδηγήθηκαν στην παράταση. Εκεί ο ΑΠΟΕΛ ήταν καταιγιστικός και σημείωσε τρία τέρματα. Στο 93’ ο Μερκής έκανε το 2-0 και ένα λεπτό αργότερα ο Ντε Καμάργκο σφράγισε την πρόκριση. Το κερασάκι στην τούρτα ήταν το γκολ του Εφραίμ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης, όπου διαμόρφωσε και το τελικό 4-0.

ΑΠΟΕΛ: Βάτερμαν, Καρλάο (80’ Μερκής), Ρουέδα, Μιλάνοφ, Λάγο, Βινίσιους, Μοράις, Μπερτόλιο, Βάντερ (88’ Εφραΐμ), Αλωνεύτης (55’ Εμπεσίλιο), Ντε Καμάργκο.

ΒΙΤΟΡΟΥΛ: Ριμνιτσεάνου, Κονσταντίν, Μπενζάρ, Κόμαν, Τσίρου, Νεντέλτσου (82’ Μλάντεν), Λόπες, Μπολί, Γκανέα, Τσικαλντάου (82’ Ερέα), Τσίτσου. (96’ Περέιρα)