Αρχική / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / ΚΥΑΝΟΥΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ – ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 2 – 0

ΚΥΑΝΟΥΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ – ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 2 – 0

18/10/2017 Αγώνας για την Β’ φάση του κυπέλου ΕΠΣΑΝΑ
Γήπεδο Βάρης
Με πολλές απουσίες κυρίως λόγω τραυματισμών , η ομάδα μας γνώρισε την ήττα απο την ομάδα της Βάρης για την Β’ φάση του κυπέλου ΕΠΣΑΝΑ,με σκόρ 2-0. Το παιχνίδι κύλησε στο πρώτο ημίχρονο μοιρασμένο και για τις δύο ομάδες , χωρίς πολλές φάσεις με δύο κλασικές χαμένες ευκαιρίες , απο μία για την κάθε ομάδα . Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Αστέρα πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων και με δύο τέρματα στο 51΄του Γιάμας το 1-0 και του Κριλή στο 61΄το 2-0, πήρε την νίκη και την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλου. Η ομάδα του ΑΡΗ πλέον θα ρίξει το βάρος της στο πρωτάθλημα, αρχής γενομένης με την Ατλαντίδα στην Ανθούσα, σε ένα ακόμα συνεχόμενο εκτός έδρας ματς .
Διαιτητής του αγώνα ο Κορδολαίμης, με βοηθούς τους Λάμπρου και Ντόστη.