Ροή Ειδήσεων
Αρχική / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Κύπελλο Πολωνίας: Επιστροφή στο «θρόνο» 36 χρόνια μετά για την Λέχια Γκντανσκ (photo)

Στον τελικό που έγινε στην Βαρσοβία, η Λέχια επικράτησε με 1-0 της Γιαγκελόνια, χάρις στο γκολ του Αρτούρ Σόμπιεχ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τέσσερα λεπτά πριν το φινάλε ο Παϊσάο βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα, ωστόσο, ο διαιτητής της αναμέτρησης με την χρήση του VAR ακύρωσε το τέρμα για επιθετικό φάουλ του σκόρερ. Στα επτά λεπτά των καθυστερήσεων, η ομάδα από το Γκντανσκ κατάφερε τελικά να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα με τον Σόμπιεχ, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στο 69ο λεπτό.

Με τη νίκη της η Λέχια έκανε το 3Χ3 απέναντι στην αντίπαλό της, την οποία έχει νικήσει άλλες δύο φορές στο πρωτάθλημα με 1-0 εκτός και 3-2 εντός έδρας.

onsports.gr

Κύπελλο Πολωνίας: Επιστροφή στο «θρόνο» 36 χρόνια μετά για την Λέχια Γκντανσκ (photo)Παίζουμε μπαλίτσα και στο Instagram. Ακολούθησέ μας!

Πηγή

Ματέο Γκαρσία Άρης: Έτοιμος να φορέσει και πάλι τα “κιτρινόμαυρα” ο Αργεντινός εξτρέμ. Πριν από …

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com