888 Μάλαγα – Παναθηναϊκός Superfoods 79-90: «Καρυδάτη» νίκη κόντρα σε όλους | Kontasas
Ροή Ειδήσεων
Αρχική / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Μάλαγα – Παναθηναϊκός Superfoods 79-90: «Καρυδάτη» νίκη κόντρα σε όλους

Μάλαγα – Παναθηναϊκός Superfoods 79-90: «Καρυδάτη» νίκη κόντρα σε όλους

Η ομάδα του Τσάβι Πασκουάλ νίκησε τους Ισπανούς αλλά και τους τρεις διαιτητές. Αποκορύφωμα της αισχρής διαιτησίας τους ήταν το γεγονός ότι στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν σφύριξαν ούτε ένα φάουλ υπέρ της ελληνικής ομάδας.

Παρ' όλα αυτά οι «πράσινοι» κατάφεραν να παραμείνουν προσηλωμένοι στον στόχο τους και να διαλύσουν όσους τους έβαλαν εμπόδια παίρνοντας ένα παλικαρίσιο και… καρυδάτο διπλό. Με την τέταρτη εκτός έδρας νίκη του ο Παναθηναϊκός ανέβηκε στο 15-11 και ισοβαθμεί στην πέμπτη θέση με Χίμκι και Ζαλγκίρις. Στην τριπλή ισοβαθμία το «τριφύλλι» είναι στη μέση, με τη Χίμκι να είναι πέμπτη και τη Ζαλγκίρις έβδομη.

Ο Κέι Σι Ρίβερς επέστρεψε στις μεγάλες εμφανίσεις και με 6/10 τρίποντα και συνολικά 24 πόντους ήταν εξαιρετικός. Double double με δώδεκα πόντους κι έντεκα ασίστ από τον Νικ Καλάθη, ενώ σπουδαίοι στο δεύτερο ημίχρονο ήταν και οι Λεκαβίτσιους, Σίνγκλετον, Γκιστ.