888 Μπάγερν – Μακαμπι 80-68: Tα «έσπασε» και έχασε έδαφος για 4άδα! | Kontasas
Ροή Ειδήσεων
Αρχική / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Μπάγερν – Μακαμπι 80-68: Tα «έσπασε» και έχασε έδαφος για 4άδα!

Μπάγερν – Μακαμπι 80-68: Tα «έσπασε» και έχασε έδαφος για 4άδα!

Έπειτα από έξι διαδοχικές ήττες η Μπάγερν Μονάχου χαμογέλασε ξανά. Η ομάδα του Όλιβερ Κόστιτς κατάφερε να φτάσει στη νίκη απέναντι στην ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου και να ανέβει στο 7-14, την στιγμή που η «ομάδα του λαού» υποχώρησε στο 14-7, χάνοντας έδαφος για την πρώτη τετράδα.

Η ομάδα του Σφαιρόπουλου αντέδρασε στο 2ο δεκάλεπτο και με το τρίποντο του Έισι πήγε το ματς στο 29-23. Ο Ζίπσερ σκόραρε για το 35-33 στο 20'. Εοι γηπεδούχοι είχαν 5/9 τρίποντα στο ημίχρονο. Το καλάθι του Τζάκσον έβαλε μπροστά την Μακάμπι για το 41-43 στο 24'. Ο Τάιλερ Ντόρσεϊ με 4 σερί πόντους μείωσε σε 54-53 στο 29'.

Οι Βαυαροί ξέφυγαν με 9 (62-53) στο 31', αλλά ο Χάντερ έγραψε το 66-63, 5 λεπτά για το τέλος. Ο Ντζέντοβιτς με τρίποντο έκανε το 74-66 στο 37'. Ο Ζίπσερ έκανε το 77-68 στο 39' και… σκότωσε τη Μακάμπι.

Τα δεκάλεπτα: 23-12,35-33, 57-53, 80-68.