888 «Οργώνει» την Ευρώπη ο Τερίμ για παίκτες | Kontasas
Ροή Ειδήσεων
Αρχική / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / «Οργώνει» την Ευρώπη ο Τερίμ για παίκτες

«Οργώνει» την Ευρώπη ο Τερίμ για παίκτες

Η «Γαλατά», όχι μόνο επικράτησε της «ευχάριστης έκπληξης» του πρωταθλήματος, Γκιοζτεπέ με 3-1, αλλά έφθασε στην νίκη με ανατροπή. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 9ο λεπτό με πέναλτι του Ζάχοβιτς, αλλά η αντίδραση των παικτών του Τερίμ ήταν άμεση. Δέκα λεπτά αργότερα ο Ροντρίγκες ισοφάρισε, ενώ στην επανάληψη οι Οζτεκίν (53`) και Μαϊκόν (70`), διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.

Πλέον, η Γαλατασαράϊ, που το 2000 και υπό τις οδηγίες του Τερίμ κατέκτησε το -τότε- κύπελλο UEFA, ανέβηκε στην δεύτερη θέση της κατάταξης με μόλις έναν βαθμό διαφορά από την πρωτοπόρο Μπασακσεχίρ. Ο Τερίμ όμως είναι αποφασισμένος να ενισχύσει σημαντικά την ομάδα, στην μεταγραφική περίοδο του χειμώνα έχοντας την στήριξη της διοίκησης που είναι αποφασισμένη να βάλει βαθιά το χέρι στην τσέπη.

Πηγή
Για τα άρθρα που αναδημοσιεύονται εδώ με πήγη, ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρουμε καθώς απηχούν αποκλειστικά τις απόψεις των συντακτών τους και δεν δεσμεύουν καθ’ οιονδήποτε τρόπο την ιστοσελίδα.‌‌

Τα “έχωσε” άσχημα ο Τσιάρτας σε αλυσίδα super market, για διαφήμιση αναφορικά με την “ημέρα του πατέρα”…

ΑΝ ΑΓΑΠΑΤΕ ΤΟ ΚΟΝΤΑΣΑΣ ΣΤΗΡΙΞΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΜΙΑ ΔΩΡΕΑ Δριμεία επίθεση …