ΑθλητικάΕνημέρωση

Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης-Ολυμπιακός 84-78: Προδόθηκε από την άμυνα

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε (84-78) από τη Ζενίτ στην Αγία Πετρούπολη δείχνοντας τις αδυναμίες του στην άμυνα απέναντι στην παρέα του Κόνερ Φράνκαπ.

Παρότι έκανε μεγάλη προσπάθεια ο Ολυμπιακός στο δεύτερο ημίχρονο και επέστρεψε, τελικά προδόθηκε από την άμυνά του γνωρίζοντας την ήττα (84-78) από τη Ζενίτ στην Αγία Πετρούπολη για την 9η αγωνιστική της Euroleague.

Οι Ρώσοι με πρωταγωνιστή τον Κόνερ Φράνκαμπ προηγήθηκαν με 20-12 (στο 6.40’’) στο ξεκίνημα της αναμέτρησης όμως, στη συνέχεια ανέλαβαν δράση Τάιλερ Ντόρσεϊ και Μουσταφά Φαλ και οι «ερυθρόλευκοι» ισοφάρισαν (22-22) πριν ευστοχήσει ο Ζαχάροφ σε τρίποντο (25-22 στο 10’) δίνοντας… αέρα στην ομάδα του Τσάβι Πασκουάλ, που τελείωσε την πρώτη περίοδο χωρίς να κάνει λάθος!