ΑθλητικάΕνημέρωση

Μπάγερν-Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ 81-78: Το έχασε μέσα από τα χέρια του

Ο Παναθηναϊκός ήταν εξαιρετικός για 38 λεπτά, κρατούσε τη νίκη στα χέρια του, αλλά μια λάθος διαιτητική απόφαση, δύο χαμένες βολές του Οκάρο Ουάιτ και ένα μεγάλο τρίποντο του άφαντου Λούσιτς του στέρησαν ένα μεγάλο διπλό στο Μόναχο κόντρα στη Μπάγερν

Η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη αντέδρασε εκπληκτικά μετά τη σφαλιάρα στο Κάουνας, τα έκανε όλα υπέροχα για 38 λεπτά σε άμυνα και επίθεση, προηγήθηκε με 61-70 περίπου 6 λεπτά πριν από το τέλος, αλλά τελικά ηττήθηκε με 81-78.

Κυρίως γιατί στα τελευταία δύο λεπτά με την πίεση να είναι στα… κόκκινα έγιναν όλα λάθος. Αρχικά από τους διαιτητές της αναμέτρησης, όταν στα 2:06 πριν από το τέλος με το σκορ στο 72-76, η μπάλα βγήκε από τα χέρια του Χάντερ και η επίθεση θα ήταν για τους “πράσινους”, αλλά δόθηκε για την Μπάγερν η οποία έφτασε στο 74-76.