ΑθλητικάΕνημέρωση

Basket League: «Περίπατος» για Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ, νίκες για Προμηθέα, Κολοσσό – Η βαθμολογία

Ανώτερος της ΑΕΚ από το πρώτο έως το τελευταίο λεπτό και με τον Ιωάννη Παπαπέτρου «καυτό» στην 3η περίοδο, ο Παναθηναϊκός επικράτησε, με 100-75 στο ΟΑΚΑ, για την 7η αγωνιστική της Basket League.

O αρχηγός των «πρασίνων» πέτυχε 11 σερί πόντους και 14 συνολικά στο 3ο δεκάλεπτο, για να τελειώσει με 20 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο τον αγώνα. Οι Σαντ-Ροος (16π.), Μέικον (14π., 6ασ.) και Πέρι (11π., 5ασ.) ήταν επίσης διψήφιοι.

Ο Παναθηναϊκός πέτυχε την 5η διαδοχική νίκη του σε 6 αγώνες στο ελληνικό πρωτάθλημα, καθώς είχε ηττηθεί από τον Άρη στη Θεσσαλονίκη, στην πρεμιέρα.