ΑθλητικάΕνημέρωση

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: Το απόλυτο μηδέν στο ντέρμπι

Το «τριφύλλι» ήθελε να πάρει το ματς, το προσπάθησε, αλλά δεν μπόρεσε να βρει τις φάσεις. Οι Πειραιώτες ήταν ακίνδυνοι, είχαν το μυαλό τους στην άμυνα και το 0-0 αποτυπώνει την εικόνα του ντέρμπι.

Ο Παναθηναϊκός μετά την ήττα στον Βόλο ήθελε μία νίκη στο ντέρμπι επί του Ολυμπιακού για να δώσει χαρά στον κόσμο του και να πλησιάσει την ΑΕΚ.

Ο Ολυμπιακός ήθελε απλά να μείνει όρθιος. Αυτός ήταν ο στόχος του και το πέτυχε. Οι Πειραιώτες σε 95 λεπτά με τις καθυστερήσεις, δεν πάτησαν περιοχή. Χωρίς υπερβολή. Ναι, είχαν απουσίες, αλλά αυτό δεν δικαιολογεί το γεγονός ότι η ομάδα του Μαρτίνς ήταν εντελώς ακίνδυνη και ο Μπρινιόλι ήταν θεατής.