ΑθλητικάΕνημέρωση

ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός 2-1: Πρώτη νίκη για τους Ηπειρώτες

ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός: Η ομάδα του Στάικου πανηγύρισε το πρώτο της φετινό τρίποντο.

Οι Ηπειρώτες επικράτησαν 2-1 του Λεβαδειακού σε ένα πολύ καλό παιχνίδι. Ο Ροσέρο άνοιξε το σκορ μόλις στο 2’ για τον ΠΑΣ, αλλά ο Λεβαδειακός ισοφάρισε με τον Μουτίνιο στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν απειλητικοί και στο 73’ ο Εραμούσπε από κοντά έγραψε το 2-1.

Οι Βοιωτοί πέτυχαν το πρώτο τους φετινό γκολ, αλλά δεν ήταν αρκετό να τους δώσει τη νίκη, δείχνοντας πως δυσκολεύονται στην παραγωγή φάσεων.