ΑθλητικάΕνημέρωση

Ένα από τα φαβορί αποχαιρετά σήμερα το Champions League

Ο Κιλιάν Εμπαπέ έκανε τη διαφορά στον πρώτο αγώνα της Παρί Σεν Ζερμέν με τη Ρεάλ Μαδρίτης. Με το γκολ που πέτυχε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε τη νίκη με 1-0 στην Παρί και το προβάδισμα για την πρόκριση στα προημιτελικά. Προηγουμένως, στο 60’ ο Λιονέλ Μέσι είχε χάσει πέναλτι.

Απόψε (22:00) στο Μπερναμπέου, στον αγώνα ρεβάνς, η Ρεάλ θέλει νίκη με 2 γκολ διαφορά για να πάρει το εισιτήριο. Η Παρί Σεν Ζερμέν παίζει για 2 αποτελέσματα, τη νίκη ή την ισοπαλία. Σε περίπτωση που η Ρεάλ κερδίσει με 1 γκολ διαφορά η πρόκριση θα κριθεί στην παράταση ή στα πέναλτι.