ΑθλητικάΕνημέρωση

Euroleague: Μεγάλο διπλό του Ολυμπιακού στη Γερμανία – Νίκησε τη Μπάγερν με 71-82

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα πραγματοποίησε εντυπωσιακό ξεκίνημα στο πρώτο δεκάλεπτο και προηγήθηκε 27-11. Η κακή δεύτερη περίοδος επέτρεψε στην Μπάγερν να επιστρέψει στο ματς, αλλά ο Ολυμπιακός έκανε όσα χρειάζονταν στο δεύτερο ημίχρονο κι έφτασε με σχετική ευκολία στο «διπλό».

Πρωταγωνιστής ήταν ξανά ο εκπληκτικός Βεζένκοφ, ο οποίος έκανε νέο career-high με 43 βαθμούς στο PIR. Συγκεκριμένα, μέτρησε 20 πόντους με 2/2 δίποντα, 2/5 τρίποντα, 10/10 βολές, 13 ριμπάουντ 4 ασίστ, ένα κλέψιμο, μια τάπα και οκτώ κερδισμένα φάουλ σε 30 λεπτά!