ΑθλητικάΕνημέρωση

Ολυμπιακός-Άλμπα Βερολίνου 86-76: Αντέδρασε με Παπανικολάου-Βεζένκοφ

Ο Ολυμπιακός με πρωταγωνιστές τους Κώστα Παπανικολάου και Σάσα Βεζένκοφ πήρε τη νίκη (86-76) επί της Άλμπα Βερολίνου στο ΣΕΦ, βγάζοντας αντίδραση μετά την ήττα από την Μακάμπι στο Τελ Αβίβ

Ο Σάσα Βεζένκοφ έβαλε τις βάσεις και ο Κώστας Παπανικολάου ήταν ο πιο επιδραστικός παίκτης στην τελευταία περίοδο οδηγώντας τον Ολυμπιακό στη νίκη (86-76) επί της Άλμπα Βερολίνου στο ΣΕΦ για την 10η αγωνιστική της Euroleague.

Οι δυο φόργουορντ των «ερυθρολεύκων» έκαναν μεγάλο παιχνίδι απέναντι στην σκληρή και μαχητική Γερμανική ομάδα που ήταν μέσα στο ματς για 37 λεπτά, αλλά στο τέλος έμεινε από δυνάμεις και δεν είχε λύσεις απέναντι στην σκληρή άμυνα της ελληνικής ομάδας.