ΑθλητικάΕνημέρωση

Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ 74-61: Προβάδισμα στον πρώτο τελικό της Basket League

Προβάδισμα τίτλου για τον Ολυμπιακό, ο οποίος επικράτησε χωρίς να φορτσάρει στον πρώτο τελικό της Basket League, με τον Παναθηναϊκό να χαρίζει τη νίκη με την κακή του εμφάνιση και την αστοχία στο πρώτο 10λεπτο.

Μία περίοδος ήταν ουσιαστικά αρκετή για να κριθεί ο πρώτος τελικός της Basket League ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό.

Η πολύ κακή απόδοση των «πράσινων», που σε ένα ακόμα σημαντικό παιχνίδι φέτος δεν εμφανίστηκαν στο ξεκίνημα του αγώνα, έδωσε το δικαίωμα στους Πειραιώτες να πάρουν προβάδισμα 19 πόντων από το πρώτο δεκάλεπτο (23-4) και να τη διατηρήσουν μέχρι το τέλος του αγώνα με κατάλληλη διαχείριση.