ΑθλητικάΕνημέρωση

Super League: Ο Σπόραρ «λύτρωσε» τον Παναθηναϊκό στα Γιάννενα με γκολ στο 95′

Με εύστοχο πέναλτι του Άντραζ Σπόραρ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Παναθηναϊκός νίκησε με 1-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα στους «Ζωσιμάδες» στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής και διατήρησε τους «πράσινους» στο +4 από τη δεύτερη ΑΕΚ.

Σε ένα ματς όπου οι «πράσινοι» έχασαν πάρα πολλές ευκαιρίες, έφυγαν με το «διπλό», σταματώντας το αρνητικό σερί τους στα Ιωάννινα, όπου δεν είχαν νικήσει από το 2016.

Όπως αναφέρει το Onsports, ο Παναθηναϊκός προσπάθησε να επιβάλλει απ’ το ξεκίνημα το παιχνίδι του και μόλις στο 3ο λεπτό έχασε την πρώτη καλή ευκαιρία όταν το χαμηλό σουτ του Βέρμπιτς αποκρούστηκε απ’ τον Τσιντώτα, με τον γκολκίπερ του ΠΑΣ να αντιδράει το ίδιο καλά και στο αμέσως επόμενο λεπτό, όταν το γύρισμα του Παλάσιος βρήκε πάνω στον Παντελάκη και λίγο έλειψε να καταλήξει στα δίκτυα των γηπεδούχων.