ΑθλητικάΕνημέρωση

Επεισόδια σε ερασιτεχνικό αγώνα ποδοσφαίρου στη Λάρισα: Επιτέθηκαν στον διαιτητή – Δείτε βίντεο

Τον γύρο του διαδικτύου κάνει ένα βίντεο με σοβαρά επεισόδια που σημειώθηκαν το απόγευμα της Κυριακής (12/5) σε αγώνα για το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Λάρισας μεταξύ Χειμάρρου Μαρμαρίνης και Τοξότη Λάρισας.

Σύμφωνα με πληροφορίες του onlarissa.gr, η ένταση ξεκίνησε στο 77ο λεπτό του αγώνα με το σκορ να είναι 2-1 υπέρ των φιλοξενουμένων, όταν ο ρέφερι απέβαλε παίκτη της Μαρμαρίνης με δεύτερη κίτρινη κάρτα «για αντιαθλητική συμπεριφορά».

Ακολούθησε και δεύτερη αποβολή παίκτη της γηπεδούχου ομάδας επίσης «για αντιαθλητική συμπεριφορά», αλλά και για «εξύβριση» και «απειλή».

Τα χειρότερα όμως ήταν μπροστά για τον διαιτητή που όπως γράφει στο φύλλο αγώνα,

Μετά τις δύο αποβολές ο διαιτητής δέχτηκε επίθεση καθώς «άτομα της γηπεδούχου ομάδας τον έσπρωξαν και έπεσε στο έδαφος, ενώ δεχόταν χτυπήματα στο σώμα και κλωτσιές. Άτομο της γηπεδούχου ομάδας – εκπρόσωπος – προσπάθησε να τον προστατεύσει».

Στο βίντεο καταγράφονται μερικές από τις στιγμές έντασης:

Το παιχνίδι όπως ήταν αναμενόμενο διακόπηκε στο 80ο λεπτό, ενώ διαιτητής και παρατηρητής αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια και κάλεσαν την αστυνομία για να αποφευχθούν τα χειρότερα! Ισχυρές αστυνομικές δυνάμεις έσπευσαν στο γήπεδο με την ένταση να εκτονώνεται.