ΑθλητικάΕνημέρωση

Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα 2-0: Δύσκολη πρεμιέρα για τους «ερυθρόλευκους»

Ο Ολυμπιακός με «μαέστρο» τον Ματιέ Βαλμπουενά επικράτησε 2-0 του ΠΑΣ Γιάννινα και μπήκε με το δεξί στη Super League.

Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν 2-0 του ΠΑΣ Γιάννινα στο «Γ. Καραϊσκάκης» με τέρματα του Ματιέ Βαλμπουενά στο 57ο λεπτό και του Λαζάρ Ραντζέλοβιτς στο 74ο. Ήταν η πρώτη νίκη με το νέο προπονητή της ομάδας, Κάρλος Κορμπεράν, στον πάγκο.

Οι πρωταθλητές μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο δημιούργησαν αρκετές φορές τις προϋποθέσεις για ένα γκολ. Η μεγαλύτερη ευκαιρία τους δημιουργήθηκε στο 6΄ με σέντρα του Βαλμπουενά και κεφαλιά του Χασάν στο οριζόντιο δοκάρι του Πριορ.